PostgreSQL 7.4 - en to nb translation catalogue (134 entries)

en: could not open file "%s": %m
nb: kunne ikke åpne filen «%s»: %m

en: invalid binary "%s"
nb: ugyldig binærfil «%s»

en: could not read binary "%s"
nb: klarte ikke lese binærfil «%s»

en: could not find a "%s" to execute
nb: fant ikke «%s» for eksekvering

en: out of memory
nb: tomt for minne

en: child process exited with exit code %d
nb: underprosess avsluttet med kode %d

en: child process exited with unrecognized status %d
nb: underprosess avsluttet med ukjent status %d

en: operating system error %d
nb: operativsystemfeil %d

en: could not create file "%s": %m
nb: kunne ikke opprette filen «%s»: %m

en: index "%s" is not a btree
nb: indeks «%s» er ikke et B-tre

en: "%s" is an index
nb: «%s» er en indeks

en: "%s" is a composite type
nb: «%s» er en sammensatt type

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s cannot run inside a transaction block
nb: %s kan ikke kjøres i en transaksjonsblokk

note: translator: %s represents an SQL statement name
en: %s cannot be executed from a function
nb: %s kan ikke bli utført fra en funksjon

en: there is already a transaction in progress
nb: en transaksjon er allerede under utføring

en: there is no transaction in progress
nb: ingen transaksjon under utføring

en: database system was shut down at %s
nb: databasesystemet ble avsluttet %s

en: could not locate a valid checkpoint record
nb: kunne ikke finne en gyldig sjekkpunktpost

en: invalid redo in checkpoint record
nb: ugyldig redo i sjekkpunktpost

en: database system was not properly shut down; automatic recovery in progress
nb: databasesystemet var ikke skikkelig avsluttet; automatisk bergingsaksjon i anmarsj

en: redo starts at %X/%X
nb: redo starter ved %X/%X

en: redo is not required
nb: redo er ikke nødvendig

en: invalid primary checkpoint link in control file
nb: ugyldig primær sjekkpunktlink i kontrollfil

en: invalid primary checkpoint record
nb: ugyldig primær sjekkpunktpost

en: invalid xl_info in primary checkpoint record
nb: ugyldig xl_info i primær sjekkpunktpost

en: invalid length of primary checkpoint record
nb: ugyldig lengde på primær sjekkpunktpost

en: shutting down
nb: avslutter

en: contrecord is requested by %X/%X
nb: contrecord er forespurt av %X/%X

en: Try "%s --help" for more information.
nb: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

en: "%s" is not a sequence
nb: «%s» er ikke en sekvens

en: language "%s" is not trusted
nb: språket «%s» er ikke betrodd

en: relation with OID %u does not exist
nb: relasjonen med OID %u eksisterer ikke

en: database with OID %u does not exist
nb: databasen med OID %u eksisterer ikke

en: function with OID %u does not exist
nb: funksjonen med OID %u eksisterer ikke

en: language with OID %u does not exist
nb: språket med OID %u eksisterer ikke

en: schema with OID %u does not exist
nb: skjemaet med OID %u eksisterer ikke

en: type with OID %u does not exist
nb: typen med OID %u eksisterer ikke

en: operator with OID %u does not exist
nb: operatoren med OID %u eksisterer ikke

en: %s depends on %s
nb: %s avhenger av %s

en: drop cascades to %s
nb: drop kaskaderer til %s

en: relation "%s" already exists
nb: relasjonen «%s» eksisterer allerede

en: type "%s" already exists
nb: datatypen «%s» eksisterer allerede

en: constraint "%s" for relation "%s" already exists
nb: tvangstrøyen «%s» for relasjonen «%s» eksisterer allerede

en: relation "%s" does not exist
nb: relasjonen «%s» eksisterer ikke

en: schema "%s" does not exist
nb: skjemaet «%s» eksisterer ikke

en: conversion "%s" does not exist
nb: konverteringen «%s» eksisterer ikke

en: "%s" is not a table
nb: «%s» er ikke en tabell

en: "%s" is not a view
nb: «%s» er ikke et view

en: type "%s" does not exist
nb: datatypen «%s» eksisterer ikke

en: return type of transition function %s is not %s
nb: returtypen til overgangsfunksjonen %s er ikke %s

en: function %s does not exist
nb: funksjonen %s eksisterer ikke

en: constraint "%s" for table "%s" does not exist
nb: tvangstrøyen «%s» for tabellen «%s» eksisterer ikke

en: conversion "%s" already exists
nb: konverteringen «%s» eksisterer allerede

en: default conversion for %s to %s already exists
nb: standardkonvertering for %s til %s eksisterer allerede

en: schema "%s" already exists
nb: skjemaet «%s» eksisterer allerede

en: "%s" is not a valid operator name
nb: «%s» er ikke en gyldig operatornavn

en: only binary operators can have commutators
nb: bare binære operatorer kan ha kommutatorer

en: only binary operators can have join selectivity
nb: bare binære operatorer kan ha forenings-selektivitet (join selectivity)

en: only binary operators can hash
nb: bare binære operatorer kan hashe

en: operator %s already exists
nb: operatoren %s eksisterer allerede

en: operator cannot be its own negator or sort operator
nb: operatoren kan ikke være sin egen negator eller sorteringsoperator

en: function "%s" already exists with same argument types
nb: funksjonen «%s» eksisterer allerede med de samme argumenttypene

en: cannot change return type of existing function
nb: kan ikke endre returtypen til en eksisterende funksjon

en: there is no built-in function named "%s"
nb: det finnes ingen innebygd funksjon som heter «%s»

en: SQL functions cannot return type %s
nb: SQL-funksjoner kan ikke returnere datatypen %s

en: SQL functions cannot have arguments of type %s
nb: SQL-funksjoner kan ikke ha argumenter av datatypen %s

en: fixed-size types must have storage PLAIN
nb: datatyper med fast størrelse må lagres som PLAIN

en: language "%s" already exists
nb: språket «%s» eksisterer allerede

en: "%s" is not an index for table "%s"
nb: «%s» er ikke en indeks for tabellen «%s»

en: database "%s" does not exist
nb: databasen «%s» eksisterer ikke

en: cannot specify DELIMITER in BINARY mode
nb: kan ikke angi DELIMITER i BINARY-modus

en: cannot specify NULL in BINARY mode
nb: kan ikke angi NULL i BINARY-modus

en: column "%s" does not exist
nb: kolonnen «%s» eksisterer ikke

en: cannot copy to view "%s"
nb: kan ikke kopiere viewet «%s»

en: cannot copy to sequence "%s"
nb: kan ikke kopiere sekvensen «%s»

en: "%s" is a directory
nb: «%s» er en katalog

en: extra data after last expected column
nb: ekstra data etter siste forventede kolonne

en: missing data for column "%s"
nb: mangler data for kolonnen «%s»

en: database "%s" already exists
nb: databasen «%s» eksisterer allerede

en: source database "%s" is being accessed by other users
nb: kildedatabasen «%s» blir aksert av andre brukere

en: "%s" is an aggregate function
nb: «%s» er en aggregatfunksjon

en: type %s does not exist
nb: datatypen %s eksisterer ikke

en: functions cannot accept set arguments
nb: funksjoner kan ikke akseptere mengdeargumenter

en: no function body specified
nb: ingen funksjonskropp er angitt

en: no language specified
nb: intet språk er angitt

en: language "%s" does not exist
nb: språket «%s» eksisterer ikke

en: table "%s" does not exist
nb: tabellen «%s» eksisterer ikke

en: sequence "%s" does not exist
nb: sekvensen «%s» eksisterer ikke

en: trigger "%s" for relation "%s" already exists
nb: utløseren «%s» for relasjonen «%s» eksisterer allerede

en: trigger "%s" for table "%s" does not exist
nb: utløseren «%s» for tabellen «%s» eksisterer ikke

en: permission denied
nb: ikke tillatt

en: current user cannot be dropped
nb: nåværende bruker kan ikke fjernes

en: session user cannot be dropped
nb: sesjonsbrukeren kan ikke fjernes

en: group "%s" does not exist
nb: gruppen «%s» eksisterer ikke

en: %s is the PostgreSQL server.
nb: %s er PostgreSQL-serveren.

en: Usage:
      %s [OPTION]...
nb: Bruksmåte:
      %s [VALG]...

en: Options:
nb: Valg:

en: 
    Developer options:
nb: 
    Utviklers valg:

en: column %s.%s does not exist
nb: kolonnen %s.%s eksisterer ikke

en: operator does not exist: %s
nb: operatoren eksisterer ikke: %s

en: invalid type name "%s"
nb: ugyldig brukernavn «%s»

en: incomplete startup packet
nb: ufullstendig oppstartspakke

en: invalid length of startup packet
nb: ugyldig lengde på oppstartspakken

en: failed to send SSL negotiation response: %m
nb: klarte ikke å sende SSL-forhandlingssvar: %m

en: no PostgreSQL user name specified in startup packet
nb: ingen PostgreSQL-brukernavn oppgitt i oppstartspakken

en: the database system is starting up
nb: databasesystemet starter opp

en: the database system is shutting down
nb: databasesystemet avslutter

en: the database system is in recovery mode
nb: databasesystemet driver med en redningsaksjon (recovery mode)

en: sorry, too many clients already
nb: beklager, for mange klienter

en: received SIGHUP, reloading configuration files
nb: mottok SIGHUP, leser konfigurasjonsfiler på nytt

en: received smart shutdown request
nb: smart avslutning er forespurt

en: received fast shutdown request
nb: rask avslutning er forespurt

en: aborting any active transactions
nb: avbryter aktive transaksjoner

en: received immediate shutdown request
nb: øyeblikkelig avslutning er forespurt

en: startup process
nb: oppstartsprosess

en: aborting startup due to startup process failure
nb: avbryter oppstart siden oppstartsprosessen mislyktes

en: statistics collector process
nb: statistikksamlerprosess

en: server process
nb: serverprosess

en: connection received: host=%s port=%s
nb: mottok forbindelse: host=%s port=%s

en: rule "%s" for relation "%s" already exists
nb: regelen «%s» for relasjonen «%s» eksisterer allerede

en: rule "%s" for relation "%s" does not exist
nb: regelen «%s» for relasjonen «%s» eksisterer ikke

en: Try "%s --help" for more information.
nb: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

en: LOG
nb: LOGG

en: NOTICE
nb: BEMERKNING

en: WARNING
nb: ADVARSEL

en: ERROR
nb: FEIL

en: PANIC
nb: PANIKK

en: no column alias was provided
nb: intet kolonnealias ble oppgitt

en: could not determine row description for function returning record
nb: kunne ikke bestemme tuplebeskrivelse for funksjon med returtype "record"

en: could not read permissions of directory "%s": %m
nb: kunne ikke lese rettighetene til katalogen «%s»: %m

en: database system is shut down
nb: databasesystemet er avsluttet

en: could not create lock file "%s": %m
nb: kunne ikke opprette låsefilen «%s»: %m

en: could not read lock file "%s": %m
nb: kunne ikke lese låsefilen «%s»: %m

en: lock file "%s" already exists
nb: låsefilen «%s» eksisterer allerede
